+36 70 377 1254
Ügyfélfogadás
Hétfő | 09:00 - 13:00 |
Kedd | 09:00 - 13:00 |
Szerda | 09:00 - 13:00 |
Csütörtök | 09:00 - 13:00 |
Péntek | 09:00 - 13:00 |
Szakemberek
Mentálhigiénés szakemberként több éve foglalkozom a látássérült emberek pszichés megsegítésével.
Ahány ember annyiféle életút, nehézség és segítségkérés merül fel.
A mentálhigiénés beszélgetések lényeges része az erőforrások feltérképezése, amelyek a rokoni-, baráti kapcsolatokból, a mindennapi örömet okozó tevékenységekből, a tervek és vágyak megvalósításából erednek.
A sokféle különbség ellenére a látássérült emberekkel való beszélgetések során mindig megtapasztalom, hogy nehéz élethelyzetük ellenére mennyi erőt képesek önmagukban megmozgatni.
Mottóm:
„Azokból a kövekből, amelyek utunkba gördülnek, egy kis ügyességgel lépcsőt építhetünk.”
Széchenyi István
A látássérültek elemi rehabilitációja területén első tapasztalataimat 1986-1990 között a Vakok Állami Intézetében kollégiumi tanárként szereztem. Azóta át, meg át szövi a munkám a látássérült emberek tanítása, segítése. Az elmúlt 35 évben a korai fejlesztéstől kezdve a nyugdíjas korosztályig bezárólag tartottam foglalkozásokat. Több mint tíz évig tanítottam autista fiatalokat, ezért nem jelent számomra problémát, ha a látássérüléshez autizmus társul.
Tevékenységi kör:
- Rehabilitációs tanár
Végzettségek:
- Oligofrénpedagógia-tiflopedagógia szakos gyógypedagógiai tanár
- Foglalkozási rehabilitációs szakmai tanácsadó
Iskolák:
- Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskola
- ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar Doktori és Továbbképzési Osztály
Elérhetőség: evameszaros62@gmail.com
Iványiné Bednár Ágnes vagyok. Gimnazista korom óta segítő szakmára készültem. Szegeden végeztem szociális munkásként 1998-ban. Azóta is ezen a területen dolgozom. Korábban munkanélküliekkel és fiatalokkal foglalkoztam. A Dél-alföldi Rehabilitációs Központként működő Kreatív Formák Alapítványnál 2018. óta dolgozom szociális munkásként, klienskoordinátorként. Feladatom, hogy végigkísérjem a látássérült személyt az elemi rehabilitáció folyamatán, illetve szociális munkásként segítsem őt. A munkám során nagyon fontosnak tartom azt, hogy mindenkinek személyre szabott módon tudjak segíteni legyen szó akár szociális ügyintézésről, akár az élet bármely területén való elakadásról.
„Én fél méter hátránnyal indulok.
Adjatok nekem egy másodperc előnyt!˝
[Egy látássérült főiskolai hallgató mondata]
Végzettségem:
- látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógus
- értelmileg akadályozottak pedagógiája szakos gyógypedagógus
- okleveles gyógypedagógus, gyógypedagógiai terápia szakirány MA
- gyógypedagógus szakvizsga
- Gyógypedagógiai szakismeret és gyakorlat megújítása
- Gyógypedagógiai szakértő, gyógypedagógiai gyakorlatvezető, vezetőtanár
Tagja vagyok a MAGYE, LÁRESZ civil szervezeteknek.
A terápiák és a rehabilitáció területein szereztem gyakorlatot az elmúlt 20 évben, az 1990-es évek végétől dolgozom különböző intézménytípusokban (neuropszichológiai osztály – képzőművészeti terápia, felnőtt értelmileg akadályozott és halmozottan sérültek rehabilitációja, sajátos nevelési igényű gyermekek és tanulók habilitációja-rehabilitációja, látássérült személyek rehabilitációja) , mely során nevelési, terápiás és rehabilitációs dominanciájú meggyőződésemmel támogatom tanítványaimat, klienseimet. Az oktatás, képzés, nevelés segítségével célom, a társadalomba történő be- illetve visszailleszkedés segítése. Meggyőződésem, hogy a terápiás folyamat során a szakemberek és a kliens közötti alappillért megépítve lehet eljuttatni tanítványainkat a siker legmagasabb szintjére.
2008-ig közgazdászként a marketing- és kommunikáció területén tevékenykedtem. Ekkor magánemberként olyan változás történt az életemben, amely közelebb hozta hozzám a látássérült emberek problémáit, és így eltérített a korábbi pályámról. Azóta előbb önkéntesként, majd az „elemi rehabilitációs szakember” végzettség megszerzése után tanácsadóként dolgozom az Alapítványnál. 2017 óta a szakmai vezetői pozíciót is betöltöm. Ehhez a szakmai feladatok mellett a külső kapcsolatok fejlesztése, és a szolgáltatás népszerűsítése is hozzátartozik. Hiszem, hogy ezekben nagy segítségemre vannak a korábban megszerzett menedzsment készségeim, de az itt bemutatkozó kollégáim nélkül mindez nem lehetne sikeres.
Legfontosabb feladatomnak a hozzánk forduló látássérült ügyfelek igényeihez való maximális alkalmazkodást érzem – mind szakemberként, mind vezetőként biztosítanom kell, hogy a szolgáltatások az ügyfél által igényelt módon, térben és időben, a megfelelő szakmai kompetenciák és eszközök biztosításával valósulhasson meg.
Emellett magam is végzek szakmai munkát ambuláns és otthontanítás formájában is - elsősorban a Látástréning, a Mindennapos tevékenységek, és a Tájékozódás és közlekedés modulok keretében.
Pintér Norbert vagyok, informatikát tanítok. A középiskolában számítógép elektrotechnikát tanultam, ez után pedig osztálytanítói pályára léptem át. Ezt a két hivatást összekapcsolva oktatom a látássérült embereket az okos eszközök használatára. Mivel már egy ideje én is látássérült vagyok, igyekszem több oldalról megközelíteni ezt a témakört, hiszen teljesen másképp kell megtanulni használni egy okostelefont látóként, mint vakon. A számítástechnika folyamatosan fejlődik, ez által nekünk is tartanunk kell vele a lépést, de azt gondolom, hogy hatalmas segítséget tud nyújtani az élet minden területén. Három éve dolgozom ezen a szakterületen és azt tapasztalom, hogy azoknak a látássérült embereknek, akik nyitnak az informatika felé, jobban kinyílik a világ.
Békés megyében, Gyulán születtem, jelenleg Szegeden élek – ebből is látszik, hogy mindkét megyéhez személyesen kötődöm. Egyetemi tanulmányaimat Szegeden végeztem, Informatikus könyvtáros és kiadói ismeretekből, továbbá Közösségszervezés humánfejlesztésből szereztem diplomát.
Szabadidőmben szeretek aktív-, és kreatív tevékenységeket végezni. Munkám mellett versek, novellák és regények írásával töltöm az időmet, továbbá olyan harcművészetekkel (aikido, box, battodo és iaido) foglalkozom, amelyekkel nem csak a testi épségemet óvom, hanem a testi és lelki egészségemet is.
2015 óta sorstárs, azaz látássérült szakemberként dolgozom, mint rehabilitációs tanácsadó. Ez azért kiemelten fontos, mert a saját tapasztalataim alapján hitelesebb, életszerűbb tanácsokkal szolgálhatok a rehabilitációs folyamatban résztvevő látássérült személyeknek. Fő profilom a vak és gyengénlátó személyek egyénre szabottan történő informatikai és infokommunikációs eszközeinek oktatása, rehabilitációja.